2010 r.

XIV Międzynarodowy Konkurs Poetycki O Wstęgę Orzyca realizowany w partnerstwie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Makowskiej, dofinansowany ze środków Starostwa Makowskiego i Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki.

INSPIRACJE– warsztaty Teatru Ruchu INSPIRACJE, działanie sfinansowane i zrealizowane przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.

Zamierzchła przeszłość Ziemi Makowskiej w przydrożnych kapliczkach, figurkach i krzyżach, publikacja książki opracowanej przez Makowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Projekt realizowany w partnerstwie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Makowskiej, sfinansowany ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Termomodernizacja budynku Domu Kultury w Makowie Mazowieckim, zadanie inwestycyjne dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Modernizacja sceny w Sali widowiskowo-kinowej, zadanie inwestycyjne sfinansowane ze środków Starostwa Makowskiego.