2005 r.

X Międzynarodowy Konkurs Poetycki ?O Wstęgę Orzyca? realizowany w partnerstwie z TOWARZYSTWEM Miłośników Ziemi Makowskiej, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki i Starostwa Makowskiego.

?Magiczny Świat Teatru Lalek?, projekt dofinansowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach ogólnopolskiego programu ?RÓWNAĆ SZANSE?. Warsztaty teatralno ? scenograficzne, spektakl plenerowy ?Alter Ego? stworzony przez młodzież.

?Maluj na legalu?, projekt realizowany w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury przez Młodzieżową Grupą TŁO w ramach programu Dobre Pomysły 5, finansowany przez Fundację J&S Pro Bono Polonia i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Warsztaty graffiti.

?INSPIRACJE? – Warsztaty Teatru Ruchu INSPIRACJE, działanie sfinansowane i zrealizowane przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.