fbpx

Koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu SZMARAGDY

20 listopada, 2014

program 11-page0001Z okazji Święta Niepodległości zespół Szmaragdy przygotował dla mieszkańców Makowa koncert patriotyczny. Koncert odbył się we wtorkowe popołudnie 11 listopada w Miejskim Domu Kultury.

Na program występów złożyła się wiązanka znanych pieśni patriotycznych, wojskowych i legionowych, utworów wierszowanych i fragmentów artykułów prasowych z okresu I wojny światowej. Z wielką życzliwością przyjęte zostały występy solowe trójki członków zespołu: dwóch pań Jadwig – Jadwigi Łomiak i Jadwigi Orłowskiej oraz Mieczysława Rachuby, który zaskoczył wszystkich wyjątkowo ładnym wykonaniem pieśni „O mój rozmarynie”. Na zakończenie koncertu soliści nakłonieni zostali gromkimi brawami do bisów. Artystom akompaniował na organach Paweł Moczulak.

Po części patriotycznej zespół Szmaragdy zaprezentował się w lżejszym repertuarze. Przed publicznością wystąpili w barwnych strojach szmaragdowi Cyganie i Cyganiątka, którzy porwali wszystkich ognistymi tańcami. Występy nagrodzone zostały wielkimi brawami.

Zespół Szmaragdy cieszy się w środowisku lokalnym niesłabnącą popularnością. Każdy ich występ przyciąga rzesze wielbicieli. Także podczas wtorkowego koncertu makowska publiczność nie zawiodła i sala widowiskowa MDK zapełniona była do ostatniego krzesła, a wielu gości musiało zadowolić się miejscami stojącymi. Na zakończenie imprezy Elżbieta Biraga, przewodnicząca zespołu, podziękowała widzom za tak liczne przybycie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego artystycznego wieczoru. Na koncercie panie z zespołu wystąpiły w nowych, błękitnych bluzkach, do których przypięte były białe róże.

(olk)

 

Powrót
Skip to content