fbpx

Piękno nie zna wieku.

27 stycznia, 2017

Makijaż kobiety dojrzałej to ważne i trudne zagadnienie. Niewiele kobiet dojrzałych nosi makijaż, w którym wygląda korzystnie i kobieco. Stąd pomysł na spotkanie z wizażystką i stylistką Joanną Wielgolawską właścicielką „Studia Joanna” w Makowie Mazowieckim. 27 stycznia 2017 r. tematem spotkania MUTW było ABC dojrzałego makijażu. Uczestniczki miały okazję zapoznać się z warsztatem pracy makijażystki w teorii i praktyce, ponieważ spotkanie miało charakter praktycznego pokazu makijażu. Podczas wykonywania makijażu  pani Joanna objaśniała każdy krok, udzielała porad dotyczących pielęgnacji cery dojrzałej, doboru odpowiednich kosmetyków, ich kolorystyki i sposobu nakładania. W rolę modelki wcieliła się Pani Eryka Wiecińska, która była bardzo zadowolona efektem końcowym.  Ponadto każda z pań mogła indywidualnie uzyskać poradę, czy kosmetyki których używa są właściwe: baza, podkład, korektor, róż, cienie, pomadka.

Okazuje się, że sprzymierzeńcami kobiety dojrzałej są: mat, róż i naturalna gama kolorystyczna. Stosując te zasady, panie dojrzałe odejmą sobie lat, podkreślą atuty urody, a przede wszystkim będą wyglądać elegancko i kobieco. Makijaż powinien być delikatny i wykonany z dużą precyzją, żeby nie przyniósł karykaturalnego efektu. Pamiętajmy, że makijaż starszej osoby ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy.

Prowadzącej spotkanie pani Joannie Wielgolawskiej serdecznie dziękujemy za miłą atmosferę, otwartość i ogromną wiedzę, którą się z nami chętnie dzieliła.

Powrót
Skip to content