fbpx

MUTW: Warsztaty Nordic Walking

26 kwietnia, 2016

22 kwietnia dla słuchaczy Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie z panią Mariolą Będkowską – Prezesem Zarządu FUNDACJI TRZY KROKI ORIGINAL NORDIC WALKING POLSKA.

Zostało ono podzielone na dwie części: pierwszą – teoretyczną, w której pani Mariola zapoznała wszystkich uczestników z genezą nordic walking i ogólnymi zasadami uprawiania tej formy rekreacji; drugą – praktyczną, już w plenerze, w Parku Sapera.

Prowadząca warsztaty przedstawiła ćwiczenia przygotowujące i techniki „chodzenia z kijami”. Wspólnie ze słuchaczami Uniwersytetu przemierzała nasz Park wzdłuż i wszerz wszystkimi możliwymi alejkami, bacznie obserwując koordynację ruchową i posługiwanie się kijami podczas marszu, udzielając przy tym cennych wskazówek.

Spotkanie z Prezesem Fundacji Trzy Kroki zaowocowało założeniem grupy, która systematycznie, na razie jeden raz w tygodniu będzie spotykała się i uprawiała nordic walking. Pierwszy spacer zaplanowano na piątek 29 kwietnia; zbiórka w Parku Duńskim o godzinie 11.00. Słuchaczki Uniwersytetu zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców miasta do wspólnych wycieczek z kijami.

Powrót
Skip to content