fbpx

Wykład dla słuchaczy MUTW na temat nadciśnienia tętniczego

11 kwietnia, 2016

W dniu 8 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia dla słuchaczy Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład na temat: „Nadciśnienie tętnicze. Dietetyka po sześćdziesiątym roku życia” poprowadziła pielęgniarka Oddziału Chirurgii Ogólnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej – Zespołu Zakładów w Makowie Mazowieckim pani mgr Halina Bobińska.

Zaprezentowane zostały treści przedstawiające podział nadciśnienia tętniczego oraz przyczyny nadciśnienia tętniczego, a co za tym idzie – dieta zapobiegająca powstawaniu nadciśnienia, jak również dieta stosowana u pacjentów z już  występującym  nadciśnieniem tętniczym. Znaczna  część spotkania poświęcona była profilaktyce zapobiegania powstawania nowotworów jelita grubego. Była też możliwość pomiaru ciśnienia, a przy tym udzielanie przez fachowca cennych uwag i wskazówek przy  wykonywaniu  samodzielnej kontroli ciśnienia tętniczego. Oczywiście, jak podczas  każdego spotkania z gośćmi zaproszonymi do MUTW, tym razem również nie obyło się bez indywidualnych pytań i konsultacji słuchaczek z wykładowcą.

Na zakończenie słuchacze MUTW bardzo serdecznie podziękowali pani mgr Halinie Bobińskiej za spotkanie i przekazanie najaktualniejszej wiedzy z dziedziny chorób sercowo-naczyniowych, które zaliczamy do chorób naszej cywilizacji.

 

F (3)F (2)F (1)

Powrót
Skip to content