fbpx

?Dary ziemi makowskiej?

12 maja, 2017

Pójdę do lasu sosnowego,

pójdę do lasu brzozowego,

pochodzę, pochodzę

może dowiem się czego?

 

Władysław Broniewski

 

Książkę ?Dary ziemi makowskiej? napisali słuchacze Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mają za sobą kilka zamkniętych rozdziałów życia: młodość, wiek dojrzały i pracę zawodową. Ich dzieci założyły nowe rodziny i odeszły, aby tworzyć własne ogniska domowe. Ostatni etap (miejmy nadzieję, że długi) nazywany trzecim wiekiem, albo złotą jesienią życia starają się przeżyć godnie, dlatego uczą się i zdobywają nowe umiejętności, albo ? doskonalą.

Zdobyte doświadczenie pozwala inaczej patrzeć na otaczający świat. To, co dotychczas w pośpiechu gdzieś umykało i stawało się niewidzialne, dziś jest zauważalne i zaciekawia swoim wyglądem, barwą czy przydatnością. Teraz z rozwagą, zaciekawieniem i intuicją badacza, bez pośpiechu i tylko wyłącznie z własnej i nieprzymuszonej woli, poszerzają swoje horyzonty myślowe, by wiedzą dzielić się z innymi, a tym samym sobie i innym przynosić radość.

Publikacja ?Dary Ziemi Makowskiej? dotyczy zielonych darów naszego powiatu. Dlatego w Rozdziale I krótko przedstawione są gminy ziemi makowskiej, siedliska naszych opowieści, by mogli Państwo łatwo dotrzeć w te urokliwe miejsca.

Życzę Państwu przyjemnej lektury i spacerów pełnych zdrowia wśród drzewostanu Naszej Małej Ojczyzny.

Animator Projektu mgr Wanda Pawłowska

                                                                                                                                                                    

?Publikacja książki pt. DARY ZIEMI MAKOWSKIEJ dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 6.600,00 zł?.

 

 

 

 

 

Powrót
Skip to content