fbpx

Wystawa „W garderobie Madame Victorii Volter”

5 lutego, 2019
Plakat. Wystawa mody historycznej Małgorzaty Retkowskiej. Pod tytułem "W garderobie Madame Victorii Volter". Od 12 do 27 lutego 2019. Wernisaż 12 lutego godzina 18:30. Wystawa do 27 lutego 2019. Centrum Dialogu Kultuarnego Dom Wesołka.

Plakat

 

Niezwykła wystawa, która miała swoją inaugurację 1.07.2018 roku w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, w ramach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Stanowiła także oprawę scenograficzną do widowiska multimedialnego „Imiona Wolności”, w reżyserii Romana Kołakowskiego, w dniu 9.11.2018 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu, także na 100 lecie Niepodległej.

Wystawa bliska szczególnie kobietom z uwagi na 100 lecie praw kobiet. Z męskim akcentem w postaci Tadeusza Woltera, polskiego, dyplomowanego artysty kaligrafa, wykształconego w Paryżu. Wydawcy wielu podręczników kaligrafii, który tworzył w Warszawie w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego i był stryjecznym dziadkiem Małgorzaty Retkowskiej, autorki wystawy.

Wystawa, która uwrażliwia, tworzona z troską o naszą Matkę Ziemię. Prezentowane kostiumy inspirowane modą historyczną zostały stworzone głównie z tkanin odpadowych i elementów starych ubrań, które jako niemodne trafiłyby na wysypiska śmieci.

To również okazja by poznać autorkę prac Małgorzatę Retkowską, jej Retro – Pasje i nie tylko…

Zapraszamy

Powrót
Skip to content