Wycieczka do Kazimierza Dolnego!

4 sierpnia, 2022

Zwiedziliśmy piękne zakątki Kazimierza Dolnego!

2 sierpnia 2022 r. odbyła się wycieczka do malowniczego Kazimierza Dolnego.

Na samym wstępie naszej podróży przywitało nas słońce!

Gdy dotarliśmy do Kazimierza, spotkaliśmy się z Panem Piotrem – przewodnikiem wycieczki. Zwiedzanie zaczęliśmy od nabrzeża Wisły, gdzie pan Piotr opowiedział nam historie powstania miasta. Następnie, kontynuując opowieści, oprowadził nas po rynku oraz wąwozach. Odwiedziliśmy także klasztor Franciszkanów oraz (obowiązkowo) Górę 3 Krzyży, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Kazimierza Dolnego.

Kazimierz Dolny to miejsce z przepięknym dorobkiem kultury, zachowaną architekturą żydowską, obfite w galerie sztuki jak i miejskie stragany oraz pełne miejskich legend.. Jedną z nich jest legenda o psie, która mówi o tym, że jeśli pogłaszcze się posąg psa (który możecie zobaczyć na zdjęciach), to na pewno jeszcze się wróci do Kazimierza.. Możecie w to wierzyć lub nie, ale my nie chcieliśmy zapeszać..

Liczymy, że niebawem znów pojawimy się w Kazimierzu, ponieważ jeden dzień to stanowczo za mało aby nacieszyć się tym miejscem.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wyjazdu:

Tagi: ,