fbpx

Wspomnienia z wakacji

6 lutego, 2013

Wspomnienia z wakacji

11 Lipca odbył się maraton filmowy dla dzieci na który przybyło ok. 250 osób. Dzieci mogły nie tylko obejrzeć filmy,ale również wziąć udział w interesujących konkursach. Cała impreza udała się wyśmienicie, a nasi milusińscy będą wspominać tę zabawę jeszcze przez długi czas.

W dniach 10-18 lipca trwała akcja „Wesołe Wakacje”. Na placu zabaw prowadzone były gry, zabawy i animacje dla dzieci. Pracownicy i wolontariusze MDKu organizowali czas najmłodszym, dzięki nim wypady na plac zabaw były o wiele bardziej urozmaicone i interesujące. Nie zabrakło przeciągania liny, zabawy tunelami, czy gry w ringo.

19 lipca odbyła się noc filmowa dla młodzieży na którą przybyło ok.150 osób. Nocny maraton utrzymany był w komediowej atmosferze, a repertuar przypadł do gustu wszystkim obecnym. Inicjatywa MDKu spotyka się z wielką aprobatą wśród młodych mieszkańców Makowa i okolic. Wszyscy są szczęśliwi, że Dom Kultury umożliwia dobrą, kulturalną zabawę w miłym towarzystwie. Mamy nadzieję, że dzięki temu coraz więcej młodzieży zawita w naszych progach!

 

Od 23 do 25 lipca prowadzone były zabawy sprawnościowe i rekreacyjne dla dzieci pt. „Jestem Sportowcem” na boisku Orlik. Propagowanie kultury fizycznej to także nasze zadanie, jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch. Mamy nadzieję, że 'zdrowszym’ Makowianom będzie żyło się lepiej i wszyscy będą mieli dużo chęci do pracy, a także mnóstwo kreatywnych pomysłów.

 

28 lipca nasz Zalew Miejski stał się tłem dla wspaniałego sportowego widowiska. Kilka drużyn zmagało się w turnieju siatkówki plażowej zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury. Mecze trwały prawie cały dzień, a impreza ściągnęła tłumy. To kolejna impreza mająca na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

 

31 lipca odbył się wyjazd do warszawskiego Zoo. Dzieci z Makowa i okolic wraz z opiekunami wyruszyły, aby poobserwować choć przez chwilę dzikie zwierzęta. Jakie wrażenie potrafi wywrzeć na człowieku ryczący lew, a jakże olbrzymi jest majestat słonia.. jednak najmłodsi często nie mogli doczekać się spotkania z.. tak właśnie pingwinami, a i lemury cieszyły się popularnością. Wyjazd do zoo to okazja na spotkanie kuzynów bohaterów ulubionego serialu wielu dzieci „Pingwinów z Madagaskaru”

 

Od 30 lipca do 2 sierpnia pod hasłem „Jestem Tancerzem” grupa dzieci i młodzieży poznawała podstawy tańca nowoczesnego. Angelika Milewska-Delura przyciągnęła na swe zajęcia bardzo zdolną i zainteresowaną młodzież.

 

2 sierpnia to kolejna noc filmowa dla młodzieży, tym razem bawiliśmy się przy filmach akcji które również przyciągnęły tłumy.

Powrót
Skip to content