Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 MUTW

24 września, 2014
Uroczystym „Gaudeamus Igitur” Makowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki.
Pierwsze spotkanie makowskich seniorów-studentów odbyło się w piątek 19 września w Miejskim Domu Kultury. Jak przystało na uniwersytet, rok akademicki rozpoczęty został hymnem studenckim „Gaudeamus Igitur”, który wykonał chór szkolny Zespołu Szkół nr 2 pod dyrekcją Małgorzaty Tomczak. Wykład inauguracyjny wygłosił historyk dr Jan Mironczuk, który mówił o sztetlu – małomiasteczkowej społeczności żydowskiej na Północnym Mazowszu. Temat wykładu związany był z realizowanym w Makowie projektem „Muzeum na Kółkach”. Na wykład przybyła również młodzież ze szkół średnich i gimnazjalnych.
Makowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już 7 lat. Jego słuchaczami są emeryci, którzy mają wreszcie czas na to, by realizować swoje pasje i zainteresowania. Makowscy studenci- seniorzy są autorami wielu przedsięwzięć ważnych dla całego regionu. Spośród nich warto wymienić projekt „Zamierzchła przeszłość  Ziemi Makowskiej w przydrożnych kapliczkach, figurkach i krzyżach” oraz projekt międzypokoleniowy „Odkryjmy XX-tkę”.
(olk)