fbpx

„Street Art – Young Art”

12 października, 2023

Zapowiada się artystyczny i twórczy weekend w Warszawie!


„Street Art – Young Art”, to tytuł inicjatywy młodzieżowej realizowanej w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.


Szybkie przypomnienie:

Głównym celem programu był rozwój podmiotowego uczestnictwa w młodzieży w kulturze.

Liderem projektu jest Anna Winiarek, a przewodniczkami podczas projektu są: Magdalena Różycka, Magdalena Ochał i Eliza Gryszko z Mazowiecki Instytut Kultury, który jest operatorem regionalnym BMKi w woj. mazowieckim.

Za nami kilka spotkań, podczas których zawiązały się partnerstwa, udało się zrealizować spacer po Makowie oraz przeprowadzić diagnozę, która pozwoliła na wypracowanie inicjatywy.

Młodzież postawiła na przestrzeń miejską by zaznaczyć swoją obecność, dlatego tematyka oscyluje wokół sztuki ulicy – murale, graffiti i techniki graficzne, nie zapominając o aspekcie eko.

Już za dwa tygodnie odwiedzimy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, pospacerujemy szlakiem warszawskich murali wykonanych z farb antysmogowych i murali praskich, również tych zaangażowanych społecznie, a na finał czeka nas wizyta w Stacji Praga gdzie podziałamy praktycznie na warsztatach graffiti i sitodruku.

W przyszłym roku mamy nadzieję, ta inicjatywa zaowocuje muralami w Makowie, do tworzenia których zaprosimy lokalną młodzież, a może nawet podziałamy międzypokoleniowo!


Działania realizowane w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2023 – 2025 oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


"Street Art - Young Art"

Powrót
Skip to content