Spektakl teatralny WIOSENNE IMPRESJE

8 kwietnia, 2015

„…Czy kto już widział na polach bociany?
Czy kto już widział, powrotne jaskółki?(…)”
Leopold Staff
Wiersze Staffa, Kochanowskiego i wielu innych poetów polskich recytowali starsi i młodsi mieszkańcy Makowa Mazowieckiego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w niedzielne popołudnie 12 kwietnia. Spektakl teatralny „Wiosenne impresje” w staropolskim stylu opracowała Marianna Jastrzębowska. W atmosferę wiosenną wprowadził widzów żywiołowy występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 przygotowany pod kierunkiem pani dyrektor Anny Malinowskiej i Katarzyny Kuleszy. Było to preludium do sceny zaaranżowanej na styl dworku szlacheckiego. Montaż słowny wzbogaciły śpiewy historyczne zaintonowane przez M. Jastrzębowską, do których włączyła się publiczność na widowni i Bogurodzica w wykonaniu M. Jastrzębowskiej. Całość widowiska zwieńczył polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” zatańczony przez gości przybyłych do dworu.