fbpx

Recital Marianny Jastrzębowskiej „W starym kinie…”

8 października, 2015
12094830_944529598951722_4919198784854151369_o„W starym kinie” Marianny Jastrzębowskiej

Chociaż za oknami było mglisto i wilgotno, to w niedzielne popołudnie 18 października w Miejskim Domu Kultury było ciepło i sympatycznie. Stało się tak za sprawą Marianny Jastrzębowskiej, która przygotowała dla mieszkańców Makowa koncert zatytułowany: „W starym kinie.”. Do udziału w nim zaprosiła swoich przyjaciół i znajomych: Włodzimierza Żeglińskiego, Witka Cendrowskiego z Pułtuska, Pawła Bonisławskiego i parę taneczną Maję Tomaszewską i Pawła Postka. Razem stworzyli niezapomniane widowisko, które przyciągnęło do domu kultury licznych gości.

Pani Marianna czarowała słuchaczy swoim zmysłowym głosem i elegancją. W programie jej występów znalazły się piosenki z repertuaru Edith Piaf i Hanki Ordonówny. Śpiewała też przeboje z filmów: „Ojciec Chrzestny”, „Noce i dnie”, „Love story” i inne. Włodzimierz Żegliński porwał wszystkich cygańskimi rytmami, a Witek Cendrowski bawił gości wiązanką utworów z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Piosenki ilustrowane były pokazem slajdów i tańcem towarzyskim. Na zakończenie czekały na wszystkich drobne przekąski i lampka wina.

Koncertowi towarzyszyła wystawa malarstwa Anny Siekierko, malarki-amatorki z Wysokiego Mazowieckiego oraz wystawa obrazów haftowanych Eli Malikowskiej z Pułtuska.

Koncert wyreżyserowała Jolanta Jastrzębowska, prezentację komputerową przygotowała Izabela Szacherska.

 

 

Powrót
Skip to content