fbpx

Program słowno – muzyczny

13 października, 2014

Plakat_poprawionyW niedzielę 19 października 2014 r. Klub Seniora Makowianka świętował Dzień Seniora. Z tej okazji członkowie klubu zaprosili wszystkich mieszkańców miasta na program słowno-muzyczny pt. „Oj będzie się działo, uciechy niemało”. Występy odbyły się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Zgodnie z zapowiedzią na scenie dużo się działo. Szacowni artyści przygotowali dla gości bogaty program artystyczny: wiersze, piosenki i skecze – często własnego autorstwa – w których podśmiewali się ze swojej starości, strzykających kości i więdnącej urody. Ale werwa z jaką odgrywali swoje role pokazała, że makowscy seniorzy chociaż słabi ciałem, to ducha mają prawdziwie młodzieńczego. Szczególnie rozbawił wszystkich 98-letni pan Leopold Damięcki, który wcielił się w postać „Makowianki” i śpiewał wesołe kuplety.
Na zakończenie występów artystom podziękowali: wicestarosta Janusz Gójski, burmistrz Janusz Jankowski, ks. Krzysztof Biernat i Bożena Pawłowska. Goście życzyli seniorom, by jak najdłużej zachowali swoją radość życia. Zaś widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami i odśpiewanym wspólnie „Sto lat”.
Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem Jadwigi Wyrzykowskiej, prezeski klubu seniora Makowianka. Artystom akompaniował na akordeonie Jan Milewski.

 

 

 

 

 

 

 

Powrót
Skip to content