Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2 marca, 2017

Podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Makowie Mazowieckim wśród obecnych na sali znaleźli się przedstawiciele władz, kombatanci oraz młodzież z makowskich szkół. Przez artystów zostały wykonane utwory muzyczne poświęcone żołnierzom wyklętym. Wystąpili: Michalina Mosakowska, Patrycja Rogalska, Paweł Moczulak oraz Włodzimierz Żegliński. Miała także miejsce prelekcja dotycząca akcji na więzienie w Krasnosielcu w 1945 roku, którą wygłosił dr Jerzy Kurstak z Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, oraz projekcja filmu „Chojecki – pamięć ukryta”.

Po uroczystościach w naszej galerii można było obejrzeć wystawę „Zwyczajny resort” poświęconą działalności operacyjnej Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a zwłaszcza jego działaniom przeciw podziemiu niepodległościowemu.