Otwarcie sali widowidkowo – kinowej

7 października, 2015

Studenckim hymnem „Gaudeamus igitur” oraz wiązanką filmowych przebojów Miejski Dom Kultury zainaugurował nowy rok kulturalny. Impreza odbyła się w niedzielę 4 października 2015 r. w świeżo wyremontowanej sali widowiskowo-kinowej. Przybyli na uroczystość goście wygodnie rozsiedli się w nowiutkich fotelach, mogli też podziwiać wymieniona podłogę.

Gości powitała Bożena Pawłowska, dyrektorka domu kultury. Wyraziła ona nadzieję, że nowa sala wszystkim się spodobała. Jednocześnie podziękowała władzom miasta za życzliwość i wsparcie finansowe tej inwestycji. Bożena Pawłowska podziękowała również pracownikom domu kultury, którzy włożyli dużo pracy w przeprowadzony remont.

Inauguracja roku kulturalnego to jednocześnie początek roku akademickiego Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z tej okazji Bożena Pawłowska zaprosiła wszystkich do wysłuchania tradycyjnej pieśni studenckiej „Gaudeamus igitur”. Pieśń wykonana została przez chór szkolny Zespołu Szkół nr 2 pod kierunkiem Małgorzaty Tomczak, nauczycielki muzyki. Pierwszy wykład dla słuchaczy wygłoszony zostanie 16 października.

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił także burmistrz Tadeusz Ciak. Pogratulował on pracownikom MDK-u odnowionego kina i obiecał, że miasto będzie systematycznie inwestować w rozwój placówki. Wspomniał też o remoncie starej żydowskiej bożnicy przy ul. Zielony Rynek, która przeznaczona zostanie na cele kulturalne miasta.

Potem wystąpił zespół artystyczny Szmaragdy. W programie koncertu znalazły się najbardziej znane przeboje polskiej muzyki filmowej. Artystom akompaniował na akordeonie Bolesław Waszkiewicz. W dwóch piosenkach wystąpił 12-letni Bartek Biedrzycki.

Niedzielny wieczór zakończył pierwszy po remoncie seans filmowy. Działalność kina zainaugurowała polska komedia obyczajowa „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona.

Niespodzianką dla widzów był konkurs Happy Seats (szczęśliwy fotel) .Pod niektórymi fotelami ukryte były nagrody ( kosmetyki , książki, filmy DVD , wejściówki do kina).