Otwarcie Galerii i wernisaż Janusza Żerańskiego.

19 grudnia, 2016

W piątkowy wieczór 16 grudnia została oficjalnie otwarta nowo wyremontowana Galeria w Miejskim Domu Kultury. Przecięcia wstęgi dokonali: Tadeusz Ciak, Adam Grabowiec, Janusz Żerański, Zbigniew Deptuła, oraz Mirosław Augustyniak. Nowy obiekt poświęcił ks. Stanisław Dziekan, proboszcz parafii p.w. św. Józefa.
Otwarciu Galerii towarzyszył wernisaż malarstwa Janusza Żerańskiego, zasłużonego makowianina, artysty malarza, emerytowanego nauczyciela plastyki, projektanta i człowieka niezwykle skromnego. Na wystawie, którą oglądać będzie można do 16 stycznia znalazły się obrazy z wielu lat działalności artystycznej autora.
Po obejrzeniu wystawy goście zaproszeni zostali na koncert kwartetu smyczkowego Estinto Quartet z Warszawy.
Oprócz Galerii nowy wygląd zyskał również główny hol, kasa biletowa i toalety. Mamy nadzieję, że Miejski Dom Kultury w nowej odsłonie spodobał się gościom.
Remont Miejskiego Domu Kultury dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury – infrastruktura domów kultury 2016”, przy współfinansowaniu Urzędu Miejskiego w Makowie.