fbpx

Laureaci 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA

16 października, 2019
Grafika. Na grafice znajduje się głowa czerwonej żaby. A na środku napis O!PLA Focus on Poland

Grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

28 października Międzynarodowey Dnia Animacji (MDA) !!!
Zapraszamy na prezentację laureatów 7. Ogólnopolskiego Animacji O!PLA.

THE BEST OF O!PLA to UNIKALNY PROGRAM prezentujący filmy animowane wyróżnione przez kilkutysięczną publiczność z 46. polskich miejscowości. To zdumiewająca mieszanka technik, stylów i emocji ukazująca to, co we współczesnej polskiej animacji NAJLEPSZE!

O!PLA to wyjątkowa okazja! Pamiętajcie, animacja to tylko środek wyrazu, nie oznacza wcale, że film nie jest dla dużych dzieci 😉 Otwórzcie się na nowe emocje, doznania, doświadczenia!

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation”) jest oddolną/niezależną inicjatywą D.I.Y. będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem (w każdym wieku!), a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

W ciągu sześciu lat swego istnienia O!PLA stała się rozpoznawalną i szanowaną na całym świecie marką promującą i wspierającą polską animację, zaś zamierzony na początku cel (od)budowy relacji Artysta-Widz-Artysta jest konsekwentnie i z sukcesem realizowany.

Od samego początku ambicją O!PLA było docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 21. miejscowościach (20 miast i jedna wieś). Druga edycja (2014) w 44. miejscowościach (39 miast i 5 wsi). Edycja trzecia zawędrowała do 51. miejscowości (47 miast i 4 wsie). Edycja czwarta w 69. miejscowościach w kraju (62 miasta i 7 wsi) oraz 55. miastach na 6. kontynentach. Edycja jubileuszowa w 65. Polskich miejscowości. Zeszłoroczna (2018), szósta edycja ustanowiła do tej pory rekord goszcząc w 86. miejscowościach.

 

Grafika. Na białym tle znajduje się głowa czerwonej żaby z otwartą buzią. A w buzi widnieje napis O!PLA 2019 Laureaci

Grafika

Powrót
Skip to content