Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

10 października, 2023

6 października odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który istnieje od 16 lat, pełniąc niezwykle ważną rolę dla lokalnej społeczności i integrując środowisko seniorów.

Zebranych przywitała Anna Winiarek – dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim.

Na inauguracji nie zabrakło także gości:

• Burmistrz Miasta – Tadeusz Ciak,

• Starosta Powiatu Makowskiego – Zbigniew Deptuła,

• Przewodnicząca Rady Powiatu – Jolanta Włoczkowska

• Przedstawiciele zaprzyjaźnionych grup seniorów i organizacji wspierających nasz Uniwersytet,

• Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej – Agnieszka Kacprzycka oraz Wiceprezes – Beata Szewczak wraz z młodzieżą,

• Przedstawiciele Fundacja „Kocham Maków” – Rafał Jaźwiński,

• Przedstawiciel „Obywateli Dla Powiatu” Robert Kluczek,

• Sympatycy Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

Niezwykle interesujący wykład inauguracyjny na temat „Odkryć Etnograficznych z Mazowsza i Podlasia” wygłosiła Pani Profesor Bożena Józefów-Czerwińska.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wsparcie!

Życzymy naszym studentom owocnego i inspirującego roku akademickiego oraz pełnych pasji odkryć.

Jeśli chcielibyście dołączyć do Uniwersytetu lub dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu!

Przewodnicząca Rady Słuchaczy – Eryka Wiecińska

Koordynator – Katarzyna Wojnarowska – kw.mdkmakow@gmail.com