Bardzo Młoda Kultura 2023

13 czerwca, 2023

Dołączyliśmy do programu Bardzo Młoda Kultura!

Dodatkowo mamy mocne wsparcie!

Jako partnerzy projektu dołączyli również:

– Młodzieżowa Rada Miejska w Makowie Mazowieckim

– Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Mazowieckim

– Fundacja „Kocham Maków

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Makowie Mazowieckim

– Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim

– Stowarzyszenie Przyjaciele Makowskiej Dwójki

– Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej

Liderem projektu jest Anna Winiarek, a przewodniczkami podczas projektu są: Magdalena Różycka, Magdalena Ochał i Eliza Gryszko z Mazowieckiego Instytut Kultury który jest operatorem regionalnym BMKi w woj. mazowieckim.

Czym jest BMKa?

Według Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura zakłada wykorzystywanie metod edukacji kulturowej do animowania zmian społecznych przyczyniając się do kreatywnego, sprawczego i innowacyjnego działania młodzieży, a także kształtowania u niej postaw oraz umiejętności: współpracy, zaufania społecznego i odpowiedzialności.”

Głównym celem programu jest rozwój podmiotowego uczestnictwa w młodzieży w kulturze.

Za nami kilka owocnych spotkań, które miały na celu ustalenie zasobów, zasad partnerstwa oraz kluczowych pytań dotyczących makowskiej młodzieży.

Jeśli jesteście ciekawi jakie są nasze plany w związku z BMKą – trzymajcie rękę na pulsie!

To dopiero początek, a my nie możemy się już doczekać, aby przeżyć tę przygodę razem z Wami!

Dla ciekawskich podrzucamy link do pogłębienia informacji o programie: