fbpx

Za nami ogólnopolska premiera filmu „Dacharz z Birkenau”

16 marca, 2016

92 lata temu w Makowie Mazowieckim urodził się bohater filmu pt. „Dacharz z Birkenau”, którego ogólnopolska premiera odbyła się 15 marca 2016 roku w Kinie Mazowsze.

Mordechaj Ciechanower, bo o Nim mowa, w poruszającym dokumencie wyruszył w podróż po wszystkich obozach koncentracyjnych, do których przyszło mu trafić podczas II Wojny Światowej. Opowieści Ciechanowera o dzieciństwie, Holocauście i ludzkiej desperacji na ponad półtorej godziny w stu procentach przykuły uwagę widowni, która wypełniła salę po brzegi. W większości byli to uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej oraz obu makowskich gimnazjów.

Gościem specjalnym podczas premiery był sam reżyser filmu – Johannes Kuhn. Po seansie wszyscy obecni na sali mogli zadawać mu pytania.

[BMo_scrollLightboxGallery id=183 slG_vertical=0 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 slG_caption=1 slG_loopThumbs=1 slG_opacity=40 slG_area=200 slG_scrollSpeed=2 slG_autoScroll=0 slG_aS_stopOnOver=1 slG_responsive=1 slG_relType=’lightbox|_{id}_|’ slG_useLightbox=1 slG_lightbox_text=’image {current} of {total}’ slG_lightbox_opacity=85 slG_lightbox_slideshow=0 slG_lightbox_speed=2500 ]

 

Powrót
Skip to content