fbpx

Wigilia Miejska

20 grudnia, 2015

18 grudnia na makowskim Rynku po raz pierwszy odbyła się miejska wigilia. Mieszkańców witali burmistrz Tadeusz Ciak i ks. Stanisław Dziekan proboszcz parafii św. Józefa. Po wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem były życzenia i zaproszenie do wspólnego śpiewania kolęd z Chórem z Zespołu Szkół nr 2 pod kierunkiem Małgorzaty Tomczak i Włodzimierzem Żeglińskim, które zaowocowało spontanicznym wykonaniem pastorałki „Oj maluśki, maluśki” przez Panią Marię Jastrzębowską.
Można było też skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw pierogów i czerwonego barszczu. Spotkaniu na Rynku towarzyszyło Betlejemskie Światełko Pokoju, które przyjętym zwyczajem nasi Harcerze przekazywali jako symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, stawiane na wigilijnym stole. Dodatkową atrakcją był Święty Mikołaj przechadzający się po rynku na wielkim strusiu oraz towarzysząca mu urocza Śnieżynka na flamingu, rozdawano również słodkości i figurki Aniołków do powieszenia na choince.
Podczas wigilijnego spotkania rozstrzygnięto świąteczny konkurs plastyczny „Ozdoba na choinkę” zorganizowany przez Miejski Dom Kultury i wręczono dzieciom nagrody.

[BMo_scrollGallery id=155 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

Powrót
Skip to content