fbpx

Świat Dziecięcych Marzeń – Dzień Dziecka

30 maja, 2016

Świat Dziecięcych Marzeń zagościł w niedzielne popołudnie na Makowskim Rynku. Podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka całe rodziny spędzały czas na wspólnej i twórczej zabawie. Dla najmłodszych przygotowany był Zakątek Radosnego Bobasa, gdzie do woli maluchy wraz z rodzicami bawiły się, skakały w dmuchanych zamkach i nie wychodziły z basenu z piłeczkami.

W Krainie Smakosza pełnej zapachów można było samodzielnie wykonać naleśniki i gofry, a kolejka po watę cukrową i popcorn była bardzo długa, podobnie jak kolejka do malowania twarzy.
Starsze dzieci mogły do woli brykać na dużych dmuchanych zjeżdżalniach, odwiedzić Autolandię by pojeździć samochodzikami, czy Ocean Kapitana Videogracza by choć na chwilę odpocząć i przenieść się do wirtualnego świata gier.

Twórczo i aktywnie dzieci spędzały czas w krainie Pastelovego Przedszkola. Nie zabrakło też konkursów na dziecięce marzenia, pastelową babeczkę, czy najwyższą wieżę z ekologicznych klocków, w których nagrodami były pyszne lody ufundowane przez obchodzącą 40-lecie Cukiernię Państwa Zygmunt. Dużo radości sprawił wszystkim Świat baniek mydlanych, które wypełniły cały Rynek.
Impreza była doskonałą okazją do wręczenia nagród zwycięzcom dwóch konkursów: fotograficznego „Wiosna w Makowie” oraz ogólnopolskiego konkursu „Magia Teatru”.

Radość i uśmiech na twarzach dzieci rozprzestrzeniły się po całym mieście – moc atrakcji nawiedziła także Park Sapera.
O godzinie 16 odbył się tam pierwszy w naszym mieście, historyczny konkurs latawcowy „Odlotowy Maków”.

W podniebne szranki stanęło dwudziestu jeden indywidualnych uczestników oraz pięć grup latawcowych. Przed czteroosobowym Jury w składzie: p. Adam Grabowiec (dyrektor MDK), p. Adam Zabielski (firma ADRONIC), p. Paweł Zmorzyński (UM w Makowie Maz.) oraz Włodzimierz Żegliński (MDK) stanęło nie łatwe zadanie wyłonienia 3 najlepszych latawców spośród 26 zgłoszeń.

Latawce oceniane były według czterech kryteriów tj. pomysłowość, staranność wykonania, zdobienie oraz lotność. W każdym z kryteriów członkowie jury mogli przyznać od 1 do 10 pkt., także maksymalna ocena jaką mógł uzyskać zawodnik to 160 pkt.

W pierwszej edycji konkursu „Odlotowy Maków” zwyciężył Karol Piórkowski (latawiec Wojskowy R-19) z notą 114 pkt, drugie miejsce z wynikiem 113 pkt. zajął Jakub Perzanowski (latawiec Błyskawica), na trzecim miejscu i z wynikiem 96 pkt. uplasował się Adrian Modzelewski (latawiec Orange Bird).

Ogromne emocje, uśmiech oraz prawdziwy duch powietrznego sportu towarzyszył nie tylko zawodnikom ale również kibicom, którzy gorąco zachęcali wszystkich uczestników do wynoszenia swoich latawców pod niebo. Kolejna edycja konkursu „Odlotowy Maków” już za rok, nie możecie tego przegapić!

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim.

[BMo_scrollLightboxGallery id=211 slG_vertical=0 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 slG_caption=1 slG_loopThumbs=1 slG_opacity=40 slG_area=200 slG_scrollSpeed=2 slG_autoScroll=0 slG_aS_stopOnOver=1 slG_responsive=1 slG_relType=’lightbox|_{id}_|’ slG_useLightbox=1 slG_lightbox_text=’image {current} of {total}’ slG_lightbox_opacity=85 slG_lightbox_slideshow=0 slG_lightbox_speed=2500 ]

Powrót
Skip to content