fbpx

Spektakl „Zupa rybna w Odessie”

4 marca, 2015

DSC_4884Nigdy nie dowiemy się takiej prawdy o człowieku,jak poprzez sztukę. Ona najpiękniej ukazuje ludzkiego ducha.

3 marca zgromadzona w sali widowiskowej publiczność z zapartym tchem śledziła każdy fragment monodramu w wykonaniu aktora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, pana Sebastiana Rysia. Spektakl „Zupa Rybna w Odessie”  zaprezentowany na scenie makowskiego MDK-u jest oparty na prawdziwych wydarzeniach,opowiadających historię o Janie Karskim- człowieku,który chciał zatrzymać Holocaust.
Dramaturgia, ekspresja i wyrazistość aktora oraz trzymająca w napięciu fabuła spektaklu z całą pewnością dostarczyła widzom nie tylko wiedzy o sylwetce Karskiego, ale także silnych wrażeń.
Dla samego Sebastiana Rysia było to ważne przeżycie gdyż wśród publiczności była jego babcia pani Czesława Napiórkowska.
Kwiaty, brawa, dyskusje po spektaklu w kuluarach  świadczą o udanym wydarzeniu kulturalnym.

 

[BMo_scrollGallery id=123 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

Powrót
Skip to content