fbpx

Rusz głową! Czekamy na Twoje pomysły!

14 kwietnia, 2016

Z inicjatywą zaprojektuj Dom Kultury

Z INICJATYWĄ ZAPROJEKTUJ DOM KULTURY

Rusz głową. Czekamy na Twoje pomysły.

Miejski Dom Kultury rozpoczyna realizację projektu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Nasz cel to poznanie nowych możliwości współpracy z mieszkańcami, odkrywanie i pobudzanie ich aktywności społecznej poprzez działania animacyjne.

Chcemy „oddać” kulturę w ręce społeczności lokalnej, zachęcić do współpracy i wspólnych realizacji wielu wspaniałych działań kulturalnych w naszej miejscowości. Już wkrótce mieszkańcy Makowa będą mieli okazję podzielić się swoimi potrzebami, oczekiwaniami, wyobrażeniami oraz pomysłami na wydarzenia kulturalne poprzez uczestnictwo w spotkaniach, animacjach i rozmowach. Na ich podstawie zostanie przeprowadzona diagnoza potrzeb kulturalnych makowian. Odbędą się także spotkania warsztatowe, które pomogą w stworzeniu nowatorskich projektów w oparciu o pomysły mieszkańców. Następnie w maju ogłosimy konkurs na inicjatywy lokalne. Regulamin i zasady będą dostępne na naszej stronie internetowej (www.mdkmakow.pl). Spośród nadesłanych projektów wybierzemy od 3 do 5 różnych inicjatyw, które zostaną zrealizowane. Każdy będzie mógł realnie wpłynąć na treść i sposób kreowania wydarzeń kulturalnych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w kreowaniu życia kulturalnego Makowa Mazowieckiego i udziału w spotkaniach.

Już dziś zapraszamy do współpracy!

Spotkanie 20.04.2016 r. godzina 18.00 – Miejski Dom Kultury

Dla organizacji pozarządowych, Animatorów, lokalnych liderów,

instytucji kulturalno – oświatowych, ludzi z pasją

Spotkanie 26.04.2016 r. godzina 14.00 – 16.00 Miejski Dom Kultury

Dla Seniorów

Spotkanie 26.04.2016 r. godzina 17.30 – 19.00 Miejski Dom Kultury

Dla wszystkich mieszkańców Makowa Mazowieckiego.

Spotkania poprowadzi Karol Wittels prezes Fundacji Obserwatorium, Doktorant na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Socjolog i politolog. Fundraiser i trener, opracowuje strategie fundraisingowe dla organizacji pozarządowych. Animator kultury i koordynator projektów społecznych oraz z zakresu dialogu międzykulturowego. Współpracuje z Mazowieckim Obserwatorium Kultury przy Mazowieckim Instytucie Kultury Brał udział w zespole opracowującym Strategię Rozwoju Kultury Województwa Mazowieckiego.

Powrót
Skip to content