fbpx

Forum Lokalne

20 października, 2015

Plakat równać szanse Forum lokalneNa to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy I Lokalnego Forum Równać Szanse, które odbyło się w środę 21 października 2015 r. w Miejskim Domu Kultury. Forum zorganizowane zostało w ramach projektu Fora Lokalne w Programie „Równać Szanse”.
W forum wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, placówek kulturalno-oświatowych i opiekuńczych, organizacji społecznych, lokalnych mediów. Głównym tematem dyskusji prowadzonej podczas spotkania była makowska młodzież w wieku 13-19 lat. Jej potrzeby, pasje, zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu. Dokonywano analizy oferty adresowanej do młodzieży i starano się odpowiedzieć na pytanie, czy spełnia ona oczekiwania młodzieży. Jeśli nie, to dlaczego? Co trzeba zmienić, by młodzież chciała uczestniczyć w różnych działaniach edukacyjnych, kulturalnych i innych, które dawałyby im większe szanse na start w dorosłe życie. Jak się okazało w trakcie dyskusji, na wiele pytań trudno było odpowiedzieć. Obecny na spotkaniu Artur Łęga, koordynator Programu „Równać Szanse” twierdził, że wynika to z nieznajomości młodzieży i jej rzeczywistych potrzeb.
– Może będę obrazoburczy – mówił Artur Łęga. – Ale tak naprawdę państwo nie znacie swojej młodzieży. Trudno więc przedstawić jakąś atrakcyjną dla niej ofertę. Świat młodzieży i świat waszych wyobrażeń o niej jest zupełnie inny. To dwa różne światy.
By przełamać tę barierę postanowiono, że kolejnym krokiem po forum będzie zorganizowanie grupy osób, która podejmie się próby zdiagnozowania potrzeb makowskiej młodzieży. Pozwoli to na przygotowanie oferty adekwatnej do oczekiwań, przełamie bariery dostępności, wyzwoli kreatywność i przedsiębiorczość młodych ludzi. By jak najrzadziej mówili, że w Makowie nic się nie dzieje.
Organizatorami forum byli: Miejski Dom Kultury, Program „Równać Szanse” wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży oraz Miasto Maków Mazowiecki. Opiekunem projektu była Katarzyna Wojnarowska. Dyskusję prowadził Aleksander Pawlicki, nauczyciel, były dyrektor szkoły, dziennikarz.

 

[BMo_scrollGallery id=144 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

Powrót
Skip to content