fbpx

Maków przez wieki – spotkanie z kulturą żydowską dawnego Makowa.

24 października, 2016

„Maków przez wieki – Spotkanie z kulturą żydowska dawnego Makowa” – to piąty i ostatni projekt lokalny realizowany w ramach konkursu „Z inicjatywą zaprojektuj Dom Kultury”. Finał projektu odbędzie się w piątek 28 października 2016 r. w Zespole Szkół nr 2.

Celem projektu było przygotowanie działań o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym, związanych z makowską społecznością żydowską. W projekcie przewidziano szereg atrakcji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w niezwykle ciekawej grze miejskiej zatytułowanej: ,,Testament Pana Jeremiasza, spotkanie z kulturą żydowską dawnego Makowa”. Będzie degustacja potraw żydowskich, gry i zabawy dla dzieci, wystawa fotografii starego Makowa i warsztaty z kultury żydowskiej prowadzone przez  Annę Rozenfeld. Całość zilustrowana zostanie stylową muzyką. Impreza trwać będzie od godziny 11.00 do 13.00 w budynku Zespołu Szkół nr 2.

Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej i Zespół Szkół nr 2, we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. ŻAK. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016.

Regulamin gry miejskiej 

0002-kopiowanie

Powrót
Skip to content