fbpx

MAGIA TEATRU – LALKA TEATRALNA Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

21 marca, 2016

Teatr – to przede wszystkim człowiek – aktor, który poprzez słowo i ruch kreuje postać. Na scenie wraz z aktorem często występuje lalka teatralna, animowana przez niego kukła, pacynka, jawajka i marionetka. Gdy widzimy lalkę, która chodzi, mówi, mamy wrażenie, że ona żyje, że jest prawdziwa, choć dobrze wiemy, że bez aktora, który ja animuje nie istniałaby. Lalka pobudza wyobraźnię do spontanicznego działania, skłania do zabawy i kreatywności.

Zobaczcie nasze lalki, inspirowane książką „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla. Na sobotnich warsztatach plastycznych poszły w ruch igły, nitki, materiały, guziki, wstążki i stworzyliśmy lalki teatralne – jawajki. Każda jest wyjątkowa jak jej autorzy Mirella, Oliwia, Igor, Angelika, Lena i Maja. Dziś nasze lalki wyruszyły w podróż do Zielonej Góry na konkurs.

Trzymajcie kciuki!

[BMo_scrollLightboxGallery id=191 slG_vertical=0 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 slG_caption=1 slG_loopThumbs=1 slG_opacity=40 slG_area=200 slG_scrollSpeed=2 slG_autoScroll=0 slG_aS_stopOnOver=1 slG_responsive=1 slG_relType=’lightbox|_{id}_|’ slG_useLightbox=1 slG_lightbox_text=’image {current} of {total}’ slG_lightbox_opacity=85 slG_lightbox_slideshow=0 slG_lightbox_speed=2500 ]

Powrót
Skip to content