Koncert muzyki poważnej

7 kwietnia, 2014

Artyści Polskiej Opery Kameralnej wystąpili 3 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. Na koncert gwiazd Polskiej Opery Kameralnej stworzonej i prowadzonej przez słynnego śpiewaka Kazimierza Kowalskiego, przyszło bardzo dużo osób. Obok Kazimierza Kowalskiego zespół śpiewał w składzie: Małgorzata Kulińska,  Mirosław Niewiadomski, Andrzej Jurkiewicz, Andrzej Niemierowicz, akompaniowała im prof. Ewa Szpakowska. Poza przebojami operowymi m.in. z: „Halki”, „Strasznego dworu”, „Wesela Figara”,  artyści, swym kunsztownym głosem, wykonali także szlagiery nie operowe, jak: „Gdybym był bogaty”, „Brunetki, blondynki” czy ” Love me tender” Elvisa Presleya. Publiczność bawiła się doskonale i nie szczędziła braw. Na zakończenie koncertu artyści, z zachęconą do śpiewu publicznością, kilkakrotnie wykonali wymowne „Wielka sława to żart”. Starosta Zbigniew Deptuła dziękował śpiewakom, ale także publiczności za tak liczne przybycie na koncert kultury wyższej. Organizatorem tego wydarzenia kulturalnego w Makowie pn. „Spotkanie z muzyka poważną” był starosta makowski, a finansowało je Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.