fbpx

Filmowy „Dzień Dziecka”

19 maja, 2015

PLAKAT DZIEŃ DZIECKA rower1Zgodnie z zapowiedziami Dzień Dziecka przygotowany przez Miejski Dom Kultury obfitował w liczne atrakcje, a frekwencja przerosła oczekiwania. Na seans filmowy przyszło tyle osób, że trzeba było dostawiać krzesełka. Przed wejściem do kina dzieci i rodziców witał klaun z lizakami i drugi z kolorowymi bańkami mydlanymi. Było też stoisko z watą cukrową i popcornem. W sali kinowej na siedzeniach czekały na widzów balony przygotowane przez firmę Orange. Było też stoisko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, gdzie można było wypełnić kupon z pytaniami z zakresy wiedzy o ruchu drogowym i wygrać rower. Każdy mógł też wziąć udział w konkursie wiedzy o oglądanym filmie i dostać nagrodę-niespodziankę. Zaś dla najmłodszych uczestników imprezy, których znudziło oglądanie filmu czekała sala zabaw z basenem z kulkami, tunelem i innymi zabawkami.

Losowanie głównej nagrody w konkursie WORD-u odbyło się tuż po seansie. Losy wyciągał burmistrz Tadeusz Ciak, zaś nagrodę wręczał Mirosław Augustyniak dyrektor WORD-u. Nagroda główna, czyli nowy rower, trafiła do Zuzi Kowalkowskiej. Dziewczynka nie kryła dumy z wygranej. Potem wszyscy przenieśli się na plac przed domem kultury, gdzie przygotowane zostały różne zabawy i konkurencje. Było malowanie gipsowych figurek, lepienie z plasteliny postaci z obejrzanego filmu, kręcenie hula-hopem i inne atrakcje. Dla wszystkich były słodycze i różne upominki. Nic więc dziwnego, iż każdy uczestnik imprezy stwierdził, że był to wyjątkowo udany Dzień Dziecka.

Impreza przygotowana została przez pracowników domu kultury, w roli klaunów wystąpiły: Katarzyna Wojnarowska i jej córka Monika. Organizatorów wspomagali wolontariusze – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. O nagrody, upominki i słodycze zadbali sponsorzy: burmistrz Makowa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, księgarnia Bajka, Mazowiecka Spółdzielnia Mleczarska SA Zakład Produkcyjny w Makowie, Orange Polska salon w Makowie, firma NETbis.

 

[BMo_scrollGallery id=136 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=1024 gallery_height=768 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

 

Powrót
Skip to content