fbpx

Dzień Rodziny w Makowie Mazowieckim

13 maja, 2014

Makowianie świętowali Dzień Rodziny. Ładna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że na miejskim Rynku, gdzie odbywała się impreza, pojawiły całe rodziny: dzieci, młodzież i dorośli. I wszyscy bardzo dobrze się bawili, niezależnie od wieku.

Festyn odbył się w sobotę 17 maja. Na skwerku w Rynku rozstawione zostały namioty, stoły i ławki. Można tam był rysować i malować, lepić figurki i różne broszki z modeliny. Dla najmłodszych dzieci były tablice z kolorową kredą oraz dmuchany zamek z basenikiem z kulkami. Dużym powodzeniem cieszyła się budowlana wyspa, gdzie z drewnianych klocków można było tworzyć różne konstrukcje. Zaglądali tam nawet dorośli. Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko z grami komputerowymi – piłką nożną i wyścigami samochodowymi. A dla małych miłośników samochodowej jazdy były elektryczne samochodziki i samochodowe modele sterowane radiem. Każdy mógł też pomalować sobie buzię w wybrany wzorek. Przy namiotach ustawiona została mała scena, gdzie odbyły się koncerty dwóch zespołów rockowych: Na ostatnią chwilę i Telepathia. Dodatkową atrakcją były darmowa wata cukrowa i popcorn, kosze pełne cukierków, słodkie rogaliki i pączki. Jednym słowem warto było spędzić to popołudnie na Rynku razem ze swoją rodziną. Na pewno nikt się nie nudził.

Organizatorami Dnia Rodziny w Makowie byli: Urząd Miejski, który finansował imprezę, Miejski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali pracownicy MOPS-u i domu kultury, zaś bezpieczeństwa strzegła makowska policja.

(olk)

[nggallery id=67]

Powrót
Skip to content