Eliminacje powiatowe 39. Warszawskiej Syrenki za nami!

8 kwietnia, 2016

W eliminacjach powiatowych 39. edycji konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbył się 6 kwietnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim uczestniczyło 80 uczniów z powiatu makowskiego, wytypowanych w drodze eliminacji środowiskowych, szkolnych i gminnych.

Jury w składzie:
1. Pani Jolanta Włoczkowska
2. Pan Lech Kunka
3. Pan Daniel Żegliński

w kategorii szkoły podstawowe kl. 0-III po przesłuchaniu 32 uczestników przyznało nagrody:

I miejsce: Karol Płoski kl. III PSP w Drążdżewie

II miejsce: Kacper Dąbrowski kl. III PSP w Karniewie
III miejsce: Michalina Konopka kl. II PSP w Karniewie

Weronika Mroczkowska kl O SP nr 1 Maków Mazowieckim
Amelia Rzygalińska kl. II PSP w Szwelicach
Łucja Sendal kl.III PSP w Krasnosielcu

w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI po przesłuchaniu 30 uczestników przyznało nagrody:

I miejsce: Katarzyna Glinka kl. IV PSP w Rakach

II miejsce: Oliwia Piórecka kl. IV PSP w Krasnosielcu
III miejsce:Bartosz Łaskarzewski kl. VI PSP w Gąsewie

Roksana Jaworska kl. IV PSP w Romanowie
Anna Krukowska kl. IV PSP w Gąsewie

w kategorii gimnazja klasy I-III po przesłuchaniu 18 uczestników przyznało nagrody:

I miejsce: Paulina Zawadzka kl. III PG w Czerwonce

II miejsce: Michał Nienałtowski kl. III PG nr 2 w Makowie Mazowieckim
III miejsce:Karolina Kymona kl. III PG nr 2 w Makowie Mazowieckim

Olga Rutkowska kl. II PG w Płoniawach-Bramurze
Dawid Goździewski kl. II PG nr 2 w Makowie Mazowieckim.

Laureaci pierwszych miejsc z każdej kategorii przechodzą do następnego etapu – eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.