fbpx

DNI MAKOWA MAZOWIECKIEGO 2014

24 czerwca, 2014

 Uroczystość wręczenia odznaczeń „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego” odbyła się w środę 18 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej , która rozpoczęła obchody dni miasta. Wśród gości przybyłych na sesję byli: władze miasta, członkowie Klubu Seniora „Makowianka”, harcerze oraz przedstawiciele różnych instytucji i organizacji.

Uroczystą sesję rozpoczął Waldemar Zabielski przewodniczący Rady Miejskiej, który przywitał wszystkich gości. Następnie Łukasz Kacprzycki, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 2, odczytał akt praw miejskich nadanych miastu w 1421 r. przez księcia mazowieckiego Janusza. Zaś Tadeusz Marciniak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, przybliżył wszystkim historię Makowa do czasów rozbiorów.

Głównym punktem sesji było wręczenie odznak „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego”. W tym roku odznaką uhonorowana została Pani Jadwiga Kwiatkowska-Wyrzykowska prezeska Klubu Seniora, makowscy harcerze, Pan Wojciech Henrykowski. Sylwetki odznaczonych i ich zasługi dla miasta i mieszkańców przybliżyli burmistrz Janusz Jankowski i radny Andrzej Bronowicz przewodniczący komisji oświaty. Jak podkreślali mówcy, odznaczeni od wielu lat wykazują się wielkim zaangażowanie w życie kulturalne i społeczne miasta. Dbają o lokalne tradycje, o dobre wychowanie młodego pokolenia i godne życie dla tego starszego. Ponadto ich działalność przyczynia się do budowania dobrego wizerunku miasta.

– Wyróżnione dziś osoby swoją pracą udowadniają, że niewielkie miasto Maków Mazowiecki, miało swoją historię – mówił Wojciech Henrykowski. – Że dba się tu o lokalne tradycje i o najstarszych mieszkańców miasta. Że dba się tu o wychowanie najmłodszego pokolenia w duchu patriotycznym. Że praca oparta na tradycyjnych wartościach może być źródłem wielu radości dla wszystkich.

Dla zasłużonych mieszkańców Makowa zaśpiewali Sara Smolińska i Paweł Bonisławski, tegoroczni maturzyści odbywający staż w Miejskim Domu Kultury. Przed gośćmi zaprezentowała się również para tańca towarzyskiego Karolina Bojarska i Paweł Postek. Spotkanie zakończyły krótkie występy Klubu Seniora i harcerzy.

(olk)

[nggallery id=77]

Trochę słońca, więcej chmur i deszczu, a nawet grad i burza. Pogoda nie sprzyjała organizatorom tegorocznych Dni Makowa. Na szczęście nie zawiedli artyści i mieszkańcy, którzy spod parasoli oklaskiwali występy.

Dni Makowa rozpoczęły się w środę 18 czerwca uroczystą sesją, podczas której wręczono odznaki „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego”. Blok imprez kulturalnych oraz sportowo-rekreacyjnych rozpoczął się w sobotę turniejem siatkowej piłki plażowej. Po pierwszym meczu deszcz przegonił zawodników pod dach i turniej dokończony został na szkolnej sali gimnastycznej. Sobotni wieczór należał do miłośników tańca nowoczesnego, którzy na finałowej gali mogli podziwiać najlepsze formacje taneczne biorące udział w Festiwalu Młodych Tancerzy :Agresywnie Progresywni”.

[nggallery id=78]

Niedzielne imprezy rozpoczęły spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta. Zaś główne imprezy odbyły się na stadionie miejskim. Organizatorzy Dni Makowa zafundowali mieszkańcom prawdziwą mieszankę stylów: od pięknego rosyjskiego folkloru, poprzez pop aż do rocka i hip-hopu. Każdy więc mógł wybrać coś dla siebie. Starszym bardzo spodobał się pięknie śpiewający i tańczący ludowy zespół rosyjski „Rodniki” z Briańska, któremu towarzyszyła solistka Natalia. Do łez rozbawił wszystkich śląski humor zaprezentowany przez członków kabaretu Rak z Rudy Śląskiej. Krzysztof Respondek i Krzysztof Hanke podbili makowską publiczność bezpośredniością i dużym poczuciem humoru. Nawet z lejącego deszczu potrafili zrobić zabawę.

Młodzież szalała na koncercie gwiazdy wieczoru Kasi Cerekwickiej, niektórzy mieli nawet szczęście wystąpić z artystką na scenie. Podobał się też występ makowskiej grupy rockowej Prograf. Dużo widzów zgromadził pokaz tańca towarzyskiego  Karoliny Bojarskiej i Pawła Postka oraz pokazy tańca nowoczesnego pułtuskiej szkoły tańca SWAG. Na scenie zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe formacje taneczne z Makowa, Pułtuska i Wyszkowa. Był też koncert miejskiej orkiestry dętej pod batutą Katarzyny Tartanus i wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów wędkarskich. Na zakończenie świątecznego wieczoru wystąpił zespół muzyczny Respect.

[nggallery id=79]

W chwilach bezdeszczowych można było pokręcić się na karuzeli, była też wata cukrowa, popcorn, karaoke i inne atrakcje. Więc pomimo niesprzyjającej aury Dni Makowa należały do udanych. Każdy, kto miał ochotę się bawić, bawił się bardzo dobrze i nie narzekał na pogodę.

[nggallery id=80]

Organizatorami Dni Makowa byli: Miasto Maków Mazowiecki i Miejski Dom Kultury. Nad bezpieczeństwem uczestników na stadionie czuwała firma ochroniarska Grom, zaś poza stadionem policja. Swoją pomocą służyła także straż pożarna i ratownicy z pogotowia ratunkowego. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom Dni Makowa, bez wsparcia których wiele imprez nie mogłoby by się odbyć.

(olk)

 

Powrót
Skip to content