fbpx

22 Finał WOŚP

13 stycznia, 2014

Makowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

20. w Makowie i 22. w Polsce edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmobilizowały rzesze wolontariuszy i ludzi dobrej woli wokół szczytnego celu – zbiórki pieniędzy dla dzieci i seniorów.

W ulicznych i szkolnych kwestach wzięło udział 80 wolontariuszy z Makowa, Krasnosielca, Krasnego, Karniewa, Węgrzynowa, Jaciążka, Chodkowa, Płoniaw, Rzewni i Krasińca, przede wszystkim uczniów, ale także osób dorosłych. Orkiestrowy sztab mieścił się w Miejskim Domu Kultury w Makowie. Jak co roku szefowała mu Katarzyna Wojnarowska, którą wspomagała grupa wolontariuszy, m.in. Paweł Bonisławski i Wojtek Tomczak oraz pracownicy domu kultury.

W czasie niedzielnego finału 12 stycznia przeprowadzono licytację przedmiotów oferowanych przez różnych sponsorów oraz loterię fantową, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Wszystkie losy na loterię zostały sprzedane, a większość przedmiotów zlicytowana.

WOŚP-owy wieczór wzbogacili swoimi występami: Zespół SZMARAGDY z zespołem ECHO, Para tańca towarzyskiego – Paweł Postek i Natalia Podbielska, zespół PROGRAF, grupy tańca nowoczesnego GANG oraz  WOW.

Przez cały czas trwania bloku artystycznego w Miejskim Domu Kultury trwała licytacja różnych przedmiotów i produktów spożywczych, dostarczonych przez różne firmy i osoby prywatne. Na licytację wystawione zostały m.in. makieta zamku  z autografem olimpijczyka Adriana Zielińskiego, piłkę z autografem reprezentanta Polski w piłce nożnej Piotra Włodarczyka, kosz z pysznościami gospody Pazibroda, tort z cukierni Romanowski, obrazy, kalendarze, glukometr, serduszka i szereg innych rzeczy, liczne gadżety przekazane przez sztab Orkiestry.

Licytację prowadzili: Katarzyna Wojnarowska i Paweł Bonisławski.

Po występach  na scenie cała „orkiestra” przeniosła się na Rynek  Miejski gdzie dzięki zaangażowaniu Klubu MOTORBIKE darczyńcy  WOŚP mieli możliwość skorzystać z przejażdżki na motocyklach.

O godzinie 20.00 makowska WOŚP połączyła się z całą polska pięknym światełkiem do nieba.

Dzięki zapałowi wolontariuszy i hojności mieszkańców powiatu makowskiego Orkiestra „ugrała” 29.483,13 zł.

Liczenie zebranych kwot trwało kilka godzin – zaczęło się po godzinie 15.00 zakończyło po 21.00. W podliczaniu pieniędzy brali udział: Aneta Dąbrowska, Elżbieta Skoroda z córką Madzią i Anna Milewska z Banku Pekao SA, Teresa Bronowicz, Anna i Andrzej Szczepańscy, Marianna Zielonka, Małgorzata Karolak

Lista instytucji i osób dobrej woli, którzy wspomogli Orkiestrę pieniędzmi, towarami i różnego rodzaju usługami

Andrzej Wiewiórkowski
Koło Łowieckie TUR z Byszewa
Net-Bis Jacek Brzostek
Hurtownia Damian
Hurtownia Warzyw i Owoców p. Chodkowski
Fundacja Amicus Verus Marcin Nowotka
Jan Kubaszewski PWPW
Firma Gutmix Marcin Gutowski
Gospoda Pazibroda Joanna i Włodzimierz Chrzanowscy
Market Budowlany Mrówka
Gminna Spółdzielnia SCh Roman Grabowski
Bank BGŻ Marek Gierach
Bank PKO SA
Eurozurt Avans Ryszard Żychowski
Marta Jankowska – tort dla wolontariuszy
Marek Dobrzyński – piekarnia
Cukiernia Romanowski
Cukiernia Urszula i Piotr Zygmunt
Kwiaciarnia Laura Angelika Leszczyńska
Stowarzyszenie Diabetyków
Klub motocyklowy Motorbike
Zarząd Koła Łowieckiego Tur – Byszewo
Straż pożarna
Policja
Burmistrz Makowa
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego
Miejski Dom Kultury

 (olk)

[nggallery id=43]

 

 

 

Powrót
Skip to content