Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki
Kwiecień 5th, 2017 / / categories: Aktualności /Kiermasz Wielkanocny
Marzec 31st, 2017 / / categories: Aktualności /Otwarcie wystawy Polska Walcząca Fighting Poland
Marzec 30th, 2017 / / categories: Aktualności, Galeria M - wystawy /Wyniki eliminacji powiatowych 40. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka
Marzec 30th, 2017 / / categories: Aktualności /Za nami Eliminacje Powiatowe 40. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.
W eliminacjach uczestniczyło 80 uczniów z powiatu makowskiego. W jury zasiedli: Pani Anna Zatońska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pani Marianna Jastrzębowska – artystka współpracująca z Miejskim Domem Kultury, oraz Pan Lech Kunka – wieloletni pedagog, polonista.
Po pięciogodzinnych przesłuchaniach jury wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas I-III Szkół Podstawowych:
I miejsce – Katarzyna Matyjasik – kl. III PSP w Rakach
II miejsce – Alicja Sztych – kl. III PSP w Drążdżewie
III miejsce – Antoni Zduniak – kl. III PSP w Drążdżewie
Wyróżnienia:
Alicja Beczak – kl. II PSP w Sypniewie
Amelia Załęska – kl. II PSP w Karniewie
Anna Konstancja Dytrych – kl. II PSP w Karniewie
Michalina Konopka – kl. III PSP w Karniewie
Bartek Kowalski – kl. II PSP w Szelkowie
W kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych:
I miejsce – Anna Krukowska – kl. V PSP w Gąsewie
II miejsce – Aleksander Kacprzykowski – kl. V PSP w Czerwonce
III miejsce – Szymon Skierkowski – kl. IV SP w Romanowie
Wyróżnienia:
Gabriela Kuźma – kl. V SP w Gąsewie
Dominika Grzymek – kl. VI PSP w Krasnosielcu
Łucja Sendal – kl. IV PSP w Krasnosielcu
W kategorii gimnazjalnej:
I miejsce – Olga Rutkowska – kl. II PG w Płoniawach
II miejsce – Diana Grabowska – kl. II PG w Krasnosielcu
III miejsce – Karolina Barańska – kl. III PG nr 2 w Makowie Mazowieckim
Wyróżnienia:
Bartosz Żebrowski – kl. III PG w Sypniewie
Julia Sobocińska – kl. II PG w Krasnosielcu
Zuzanna Chodkowska – kl. III PG w Gąsewie
Laureatom pierwszych miejsc z każdej kategorii życzymy powodzenia w następnym etapie – eliminacjach wojewódzkich w Warszawie.
Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe.