Zajęcia międzypokoleniowe słuchaczy MUTW i młodzieży z Technikum Architektury Krajobrazu

18 kwietnia, 2016

W piątek 15 kwietnia, zgodnie z programem na semestr letni, odbyło się spotkanie międzypokoleniowe dla słuchaczy Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Temat „Projektuj z pasją – rośliny ozdobne do wnętrz i ogrodów” został przygotowany przez uczniów Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej pod kierunkiem pani mgr Anny Goździewskiej.

W bardzo interesujący sposób (prezentację werbalną uzupełniono prezentacją wizualną) zostały przedstawione rośliny tradycyjne, jak również gatunki dotąd mało znane. Dowiedzieliśmy się o nowych rozwiązaniach i propozycjach dekoracji naszych mieszkań oraz przydomowych ogródków. Ciekawe okazały się pionowe ogrody, które mogą być wykorzystane do uprawy ziół w naszych kuchniach. Natomiast ogrody wertykalne, nie tylko w centrach handlowych, ale z dużym powodzeniem można je zaaranżować w naszych salonach, pięknie się prezentują, ozdabiają pomieszczenia, produkują tlen i oczyszczają powietrze.

Do ozdoby mieszkań można także wykorzystać szklane kule, a także zużyte, tradycyjne żarówki. Dla osób, które nie maja czasu na kontakt z naturą jest propozycja założenia w dobrze oświetlonym salonie oranżerii – całorocznego ogrodu. Była również mowa o inspiracjach roślinnych na tarasy i balkony. Natomiast nasze ogrody pięknie dekorują liściaste krzewy ozdobne, byliny, drzewa i krzewy iglaste, drzewa liściaste, pnącza i najbardziej kolorowe rośliny jednoroczne.

Po przedstawieniu tak obszernego i interesującego materiału, słuchacze MUTW podziękowali za zaproszenie pani mgr A. Goździewskiej oraz młodzieży i uznali, że były to pierwsze, ale nie ostatnie wspólne zajęcia.