Wykład o Kartografii w zbiorach Muzeum Ziemi Makowskiej i Garnizonu Różan

4 maja, 2017

Słuchaczki Makowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 28 kwietnia wzięły udział w interesującym wykładzie połączonym ze zwiedzaniem wystawy w Galerii Miejskiego Domu Kultury.
O mapach zgromadzonych na wystawie Kartografia w Zbiorach Muzeum Ziemi Makowskiej i Garnizonu Różan z pasją opowiadał jej inicjator i miłośnik historii Pan Wiesław Łaskarzewski.

Muzeum Ziemi Makowskiej i Garnizonu Różan w swych zbiorach chroni ponad 400 egzemplarzy map i planów. Najstarsze pochodzą z początku XIX wieku: są to francuskie mapy Mazowsza, których używała armia Napoleona. Na wystawie zaprezentowane są te najciekawsze oraz w najlepszym stanie zachowania: wojskowe mapy pruskie, rosyjskie, polskie, niemieckie i radzieckie, angielskie i amerykańskie. Mapy taktyczne, operacyjne, pocztowe, drogowe i lotnicze.