Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile – warsztaty w Domu Wesołka

15 kwietnia, 2018

Do 6. edycji Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN, a pierwszej w Makowie zapoczątkowanej przez Centrum Dialogu Kulturowego ?Dom Wesołka? włączył się Makowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W piątek 13 kwietnia słuchaczki MUTW wzięły udział w warsztatach dotyczących 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zaprezentowany film ?Nie było żadnej nadziei? poświęcony tym wydarzeniom, przybliżył je, opowiedział o bohaterach, zachęcił do dyskusji i próby zmierzenia się z dylematami, przed którymi siedemdziesiąt trzy lata temu stanęli młodzi ludzie. Ciężko dziś skonfrontować się z wyborami, przed którymi wówczas stanęli Żydzi zamknięci w getcie w sytuacjach ekstremalnych, ale wspólnie możemy uczcić ich pamięć i okazać szacunek 19 kwietnia rozdając na ulicach Makowa Żonkile.

Żonkil to symbol szacunku i pamięci o powstaniu, a także gest ludzkiej solidarności z tymi, którzy potrzebują wsparcia lub pomocy.

Warsztaty poprowadziła Anna Winiarek specjalista ds. promocji i edukacji CDK ?Dom Wesołka?