Zaduszki Muzyczne dwa koncerty w Makowie

26 października, 2019

Tradycja Zaduszek Muzycznych w Makowie Mazowieckim ma już 15 lat. Po raz pierwszy nieżyjącym artystom hołd oddał zespół Kamienne Ogrody organizując w listopadzie 2004 roku „I Mazowieckie Zaduszki”. Kolejne edycje Zaduszek miały miejsce w 2005 oraz 2006 roku. I na tym się prawie skończyło – nastąpiła siedmioletnia przerwa.

Zaduszki zostały „wskrzeszone” w 2014 roku przez zespół Prograf – wówczas w projekt zaangażowanych było jedynie kilku młodych muzyków a publiczność liczyła kilkadziesiąt osób. Mimo to koncert się udał, co lokalna prasa trafnie podsumowała nagłówkiem „Kto nie był, niech żałuje!”.
Niedługo później muzycy z ex-Prografu uformowali zespół Carol Markovsky, który podjął się organizacji Zaduszek Muzycznych z większym rozmachem. Nagle w składzie muzyków znalazło się nie kilka a kilkanaście osób. Koncerty Zaduszkowe odbyły się również w Przasnyszu oraz Pułtusku gromadząc liczną widownię i zbierając mnóstwo pozytywnych recenzji.
Każda kolejna edycja zaczęła przyciągać nowych muzyków, nowych partnerów i współorganizatorów (Stowarzyszenie Małe Księstwo Makowskie), ale przede wszystkim coraz szersze grono odbiorców. W 2017 oraz 2018 roku sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim przeżyła istne oblężenie – wiele osób nie mogło liczyć na miejsca siedzące.

Warto zaznaczyć, że od początku Zaduszek Muzycznych wszyscy muzycy poświęcali i poświęcają swój czas zupełnie non-profit. Wszystkim przyświeca jeden cel – oddać hołd polskim i zagranicznym artystom, którzy odeszli, lecz będą żyć dopóki żyje ich twórczość.
Coraz wyższy poziom artystyczny i techniczny wydarzenia stał się niezwykle ważnym bodźcem motywującym muzyków do organizacji 9. edycji Zaduszek Muzycznych. Po raz kolejny kilkunastu muzyków z okolic Makowa Mazowieckiego, Przasnysza, Pułtuska i Ostrołęki przypomni utwory muzyczne, które na stałe zapisały się w historii polskiej i światowej kultury. W tym roku wspominać będziemy między innymi Agnieszkę Osiecką, Raya Charlesa, Adę Rusowicz, Zbigniewa Wodeckiego czy też Janis Joplin.

9. Zaduszki Muzyczne

2 listopada – Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim godzina 20:00 | godzina 22:15
3 listopada – Miejski Dom Kultury w Przasnyszu
8 listopada – Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku

Koncerty startują o 20:00 | Otwarcie drzwi – 19:30 | Wstęp wolny (obowiązują darmowe wejściówki)

Organizatorzy: Stowarzyszenie Małe Księstwo Makowskie Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim
Partnerzy: Miejski Dom Kultury w Przasnyszu Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kto wraz z nami tworzy Zaduszki Muzyczne?
Oto twórcza moc sprawcza lokalnej Kultury – Zaduszek Muzycznych 2019

NETbis sp. o.o. Jacek Brzostek
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Jubilatka Katarzyna Ciesielska
Gospoda Pazibroda Chrzanowscy S.C Joanna i Włodzimierz Chrzanowscy