Profilaktyka a Ty

16 czerwca, 2014

14 czerwca, tak jak w całym kraju, w naszym Miejskim Domu Kultury odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki PaT. Cała akcja miała swój początek przy Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie rozpoczął się rajd rowerowy przejeżdżający przez ulice Makowa, eskortowany przez policję.

W miejscu tym została też odczytana Odezwa Społeczności PaT. Zgodnie z jej ideą wszyscy uczestnicy „zatrzymali się na chwilę, położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijali wspólnie jego rytm. Rytm Wolnych Serc”. Kiedy wszyscy dotarli do MDK-u, odbyły się w tym miejscu występy wszystkich makowskich szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, LO im. Marii Skłodowskiej – Curie i ZS im. Żołnierzy Armii Krajowej. Obecni mogli ujrzeć m.in. parę tańca towarzyskiego Pawła Postka i Karolinę Bojarską, dziewczyny z gitarami działające przy Miejskim Domu Kultury, a także śpiew, grające zespoły muzyczne i spektakl noszący nazwę „Współczesna Wersja Bajki Kopciuszek”. Wszystko to miało ukazać młodzieży jak można żyć ciekawie i bez żadnych używek. Na koniec uroczystości głos zabrał Komendant Powiatowej Komendy Policji w Makowie Mazowieckim Tomasz Łysiak, dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy, a także propagując zdrowy styl życia. Oby więcej takich przedsięwzięć.