Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

18 listopada, 2013

W niedzielę 17 listopada w Miejskim Domu Kultury w ramach obchodów pięćdziesięciolecia makowskiego MDK odbył się niezwykły koncert. Mieszkańcy Makowa mieli okazję zobaczyć jak pięknie tradycja może łączyć się z nowymi trendami. Tego dnia na scenie MDK zagościła wszystkim dobrze znana Miejska Orkiestra Dęta, której koncert okrasiły Baletnice i Mażoretki, młode dziewczęta, które szturmem zdobywają serca makowskiej widowni.

Minęła godzina 17.00 i kurtyna odsłoniła się po raz pierwszy. Wtedy to właśnie na scenę wybiegły pełne energii dziewczęta z Grupy Tanecznej „Balecik”. Zajęcia z tańca klasycznego z elementami baletu prowadzone są w makowskim MDK już od zeszłego sezonu kulturalnego i są z powodzeniem kontynuowane w naszej placówce. Tym razem dziewczęta zaprezentowały zestaw klasycznych ćwiczeń tanecznych przy drążku. Mimo iż dla wielu z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością to spisały się znakomicie, a my już nie możemy się doczekać kolejnych występów!

Po naszym „Baleciku” przyszedł czas na gości. Pewnym krokiem na scenę wkroczyła formacja taneczno-marszowa Mażoretki PASJA Różan Młynarze. Grupa powstała z inicjatywy nauczycielki tańca – właścicielki Szkoły Tańca PASJA – Żanety Cwaliny – Śliwowskiej i Pani Dyrektor PSP w Młynarzach. W skład grupy wchodzą uczennice PSP w Młynarzach i dziewczęta występujące wcześniej jako Różańskie Mażoretki. Choć ćwiczą razem dopiero od roku mają już za sobą pierwsze sukcesy. To między innymi złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal na Mistrzostwach Środkowej Polski Mażoretek w Poddębicach. Te bardzo rozchwytywane młode gwiazdy tym razem wystąpiły na naszej scenie!

Kiedy Mażoretki zbiegły ze sceny Miejska Orkiestra Dęta była już gotowa, aby dać niezapomniany koncert. Dwadzieścia trzy instrumenty czekały na pierwszy ruch batuty kapelmistrza- Pana Tadeusza Wiśniewskiego. Kurtyna odsłoniła się po raz ostatni i zaczęli! Repertuar niezaprzeczalnej Dumy naszego miasta jest bardzo bogaty i zróżnicowany, jest to nie tylko tradycyjny repertuar marszowy. W jej wykonaniu usłyszeć możemy wiązanki brzmień ludowych, patriotycznych jak i biesiadnych. Nierzadko  słyszymy w ich wykonaniu utwory zaaranżowane na podstawie polskich i światowych przebojów muzyki rozrywkowej. Muzycy w nagrodę za swą grę otrzymali owację na stojącą i oczywiście nie obyło się bez bisu.

Ten pełen kulturalnych doznań wieczór był niezmiernie udany i wszyscy obecni już nie mogą doczekać się następnych. Niezmiernie biedni Ci, którzy koncert przegapili.